Tuesday 14 January 2014

Nová adresa

Jak jste si možná všimli, můj blog dostal od bratra k Vánocům novou adresu. Vlastně se to docela hodí, protože žádná "Terka v Coventry" se v nejbližší době konat nebude. Teď je prostně "in" Stockholm.

Vlastně ne tak úplně Stockholm. Djursholm. Podle mapy oblast severně od Stockholmu neodělitelná od samotného Stockholmu. Podle taxikáře co mě sem přivezl úplně je to nejsnobštější místo v celém Švédsku.

Asi měl pravdu. Místo domů tu mají sídla nebo přinejmenším vily. Náš nejbližší soused je asi Egyptská ambasáda. Moje pracovna pro příští čtyři měsíce je kruhová stará knihovna, co má na výšku dvě patra a uprostřed ochoz. Dělíme se o ni dva...

Méně pozitivní je, můj pokoj je sice oproti veškerému očekávání vybaven karimatkou, ale pokud nemáte to štěstí, že byste byli můj rodič, sourozenec, partner nebo potomek, tak vás ubydlet nesmím :-(

Co je tady naopak úplně nejlepší, tak to, že je tady sníh a mrzne! :-) Dobře dobře, na běžky by těch pět centimetrů nestačilo...ale slibně to rozhodně vypadá.

Sníh je o to pozitivnější, že jsem si v Americe koupila nové pohorky, které jsou jednak modré a jednak nemají díry v podrážkách.