Saturday 26 October 2013

Don't say we didn't tell you...neboli, byla jsem varována...

Co ta Terka pořád dělá, že už je tři týdny v Coventry a pořád ještě se nedostala k tomu napsat na blog, jak bydlí?

Vysvětlení číslo jedna: Terka měla pokažené oba notebooky. 
Je to sice pravda, ale skutečná příčina to tak úplně není. Každopádně - Losovi byl operativně odstaněn přebytečný šroubek, který se mu nějak octl ve větráčku, takže už se zase dá používat a nevrčí na mě.

Vysvětlení číslo dva: Terka propadla těžké závislosti.
To snad není pravda tak úplně, ale příčina to rozhodně je. Protože když strávíte dva večery týdně tancováním, tak prostě máte o dva večery méně na další činnosti, psaní blogu nevyjímaje...

A kdo za to může? Warwick Folk Society. Na stránkách mají následující varování:

WARNING: Warwick Folk is a highly addictive society and you may find it absorbs all your free time while you are at Warwick. Don’t say we didn’t tell you…

Sice ještě nezvládli absorbovat veškerý můj volný čas, ale...

O čem to vlastně pořád mluvím? O Ceilidh [čti kejli, stejně jako jméno toho matematika...]:
  • Jsou to lidové britské tance. 
  • Tancují se na hudbu, která je taky britská lidová. A zatím při každé příležitosti byla živá. 
  • Tancují se v tom, v čem člověk přijde (kupříkladu v teniskách, profíci mají slušněji vypadající (kožené) tenisky, každopádně bez podpadku). 
  • Před každým tancem se vysvětluje a nacvičuje jak tancovat.
  • Vlastně jsou mnohem společenštější, než ty normální "společenské tance".  Základní taneční jednotka je sice pár (typicky smíšený, i když zdaleka ne tak nutně), ale už po pár tancích je v sále jen dost málo lidí, se kterými jste se dosud alespoň nechytli za ruku. Tančí se po čtveřicích, osmicích, deseticích a nebo prostě všichni společně v řadě či kruhu a lidé se při tom permutují dost zázračným způsobem (po několika figurách s nejrůznějšími lidmi, kdy člověk má pocit, že partner už musí být někde na druhé straně sálu a do konce tance se už prostě nenajdete, přijde instrukce "otočka s partnerem" a on se najednou zjeví před vámi, kdo ví odkud...) "Třeba si tentokrát zatančíme i spolu", prohlásil jeden můj spolutanečník, když jsme spolu šli tancovat podruhé za večer.
  • Kdo to tancuje: no to je poměrně vtipné. Zatím nemám až tak velký statistický vzorek, ale osazenstvo nestudentských akcí, na kterých jsem byla, se skládalo ze dvou velmi snadno odlišitelných skupin - Warwick Folku (neboli vesměs studentů, bůhví proč dost často matfyzáckého zaměření) a ostatních, kteří jsou vesměs dvojnásobného a vyššího věku než my. Ale evidentně to ničemu nevadí a baví se všichni.

Vysvětlení číslo tři: Terka pořád ještě nezvládla zkompletovat stůl, který si skoro před dvěma týdny pořídila v IKEi, a tedy ještě není dost zabydlená na to, aby o tom mohla psát.

To je sice pravda, ale netriviální podíl na nesestavenosti stolu má právě tancování... (A taky je to složitá historka zahrnující mimo jiné specifika britské architektury, pilku a několik šroubováků.)